I. ETAPA - PRODÁNO


  Rodinné dvojdomy

 

 

 

  charakteristika  domu:               

  celková užitková plocha domu:
  
zahrada:

4+kk

107,5m2

484 - 523m2

  Celková plocha pozemku:

od 548 - 587m2

 

 

V rámci I. etapy byly realizovány v jižní části lokality rovnoměrně rozmístěné čtyři dvoupodlažní rodinné dvojdomy. Vzhledem k výsledku měrné potřebě tepla pod 50 kWh /(m2.rok) a k hodnotě průměrného součinitele prostupu tepla pod doporučenou hodnotou je budova klasifikována ve smyslu ČSN 73 0540-2- Tepelná ochrana budov - čl. A.5.2. jako NÍZKOENERGETICKÁ BUDOVA.

 

Celková vypočtená roční dodaná energie z vnější strany systémové hranice budovy stanovená bilančním hodnocením je 46,8 GJ/rok. Tato spotřeba zahrnuje jednak celkovou potřebu energie, dále ztráty zdroje tepla a rozvodů tepla (účinnost krytí potřeby zdrojem tepla), pomocnou energii energetických systémů, energii potřebnou na přípravu teplé vody, osvětlení, větrání a případně chlazení.

 

Při použití tepelného čerpadla jako zdroje vytápění, domy splnily náročná kritéria pro udělení Průkazu energetické náročnosti budovy třídy A, což je nejlepší možné hodnocení. Tato volba se pak pozitivně promítla i do celkových nákladů na provoz domu.


Architektonické zpracování dispozice dvojdomů umožnila maximální využití denního osvětlení, které zajišťují francouzská okna a rohové prosklení místností tam, kde to bylo možno konstrukčně a dispozičně provést. V přízemí domu lze tak možno navodit  pocit  "otevření" celého domu do zahrady a propojení obývacích prostor s přilehlou terasou. Dispozičně řešeno jako 4+kk, kde je v přízemí  za vstupem  umístěno zádvěří, šatna a wc. Za halou je umístěn obývací pokoj s výhledem do zahrady a kuchyňským koutem . Po schodišti se  dostanete do patra, kde je ložnice rodičů, dva dětské pokoje  a koupelna s vanou, sprchovým koutem a wc. Fasády budou v základním provedení v stěrkové silikonové omítce. V rámci klientských změn je možné fasádu obložit dřevěným obkladem z červeného CEDRU. Každý dům má vlastní vjezd  s parkovacím stáním a vstup přístupný z veřejné komunikace a  na jižní straně  klidovou zahradní část.


Použité materiály pro stavbu domů, skladby konstrukcí a tepelných izolací, vybavení finálních povrchů stěn a stropů je ve vysokém  standardu.  Byly použity přírodní materiály  - dřevěný obklad fasády nebo kamenného obklady části fasády v přízemí. V základní variantě vytápění a ohřevu TUV byl použit kvalitní plynový kondenzační Geminox s integrovaným zásobníkem 120L THRS 2-17B-120. 

2016 © CZ REINVEST a.s., | All rights reserved | Všeobecné obchodní podmínky