Okolí Chloumku


Mělník - Chloumek :

Městská část Chloumek se nachází severním směrem nedaleko od centra města Mělník (http://www.melnik.cz) a nedaleko Chráněné oblasti Kokořínsko (http://www.kokorinsko.net). Převládající zástavbu tvoří rodinné bydlení. Typologicky převládají soliterní rodinné domky, řidčeji pak domky řadové a atriové. Na Chloumku najdete školku, sportovní hříště , kulturní stánek pro děti, dvě restaurace - Hostinec U České koruny s Bowlingovou dráhou a Hostinec u Čapoše.

 

Dopravní spojení do Mělníka nebo do Prahy:

- spojení do Mělníka zajišťuje městská hromadná doprava, nejbližší zastávka BUS se nalézá cca 300m u zast. Chloumek,Pohostinství viz http://jizdnirady.idnes.cz/melnik/spojeni

- spojení do Prahy zajišťuje autobusová doprava z Mělníka a Mělník je součástí Pražské integrované dopravy (PID), přičemž cesta trvá cca 35min. viz http://jizdnirady.idnes.cz/autobusy/spojeni/


Město Mělník :

Okresní město Mělník leží na vyvýšenině v Polabské nížině 30 km na sever od Prahy. Toto starobylé královské věnné město má cca 20.000 obyvatel a jako centrum zemědělského kraje se proslavilo především pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní.

Působivou a zdaleka viditelnou dominantou města je zámek a věž chrámu sv.Petra a Pavla. Návštěvníky Mělníka přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří.

Město nabízí kromě historických památek široké možnosti kulturního a sportovního vyžití. K velmi vyhledávaným oblastem Mělnicka patří romantické Kokořínsko - nádherná příroda, pískovcové skály a gotický hrad ze 14.století.


Občanská vybavenost města Mělník :

Školy a školky: http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/odkazy-na-instituce/skolstvi/skolstvi.html
Sport: http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/odkazy-na-instituce/sport/sport.html
Kultura: http://www.melnik.cz/radnice-a-urad/odkazy-na-instituce/kultura/kultura.html
Zdravotnická zařízení: http://www.nemocnicemelnik.cz/

 

 

 Okolí :

Kokořínsko : chráněná krajinná oblast, turistickou atraktivitu kromě přírodních zajímavostí zvyšuje vysoká lesnatost, bohatě zachovalá roubená, hrázděná a zděná původní architektura a v neposlední řadě také hrady Kokořín a Houska.

http://www.kokorinsko.nature.cz
http://www.hrad-kokorin.cz/
http://www.kokorin-kokorinsko.cz/

Máchův kraj, Doksy: Máchův kraj se nachází v jihozápadní části Libereckého kraje, svým jižním okrajem, kterým je Kokořínsko, zasahuje do Středočeského kraje. Romantická krajina v okolí Máchova jezera láká návštěvníky odnepaměti. Tajemné rokle, bizardní skalní útvary a rozlehlá vodní plocha představují inspiraci pro umělce a ráj odpočinku pro všechny návštěvníky. Máchův kraj je jedinečný širokou nabídkou příležitostí k trávení volného času. Můžete navštívit zříceniny středověkých hradů (Bezděz, Houska, Kokořín, Lemberk), využít husté sítě cyklostezek nebo celý den proležet na krásné pláži u jezera. http://www.machuvkraj.cz/


mapa letecka

 

2016 © CZ REINVEST a.s., | All rights reserved | Všeobecné obchodní podmínky